کمیسیون خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد استرالیا (ACNC) خشنود است که هفتمین سری از «گزارش خیریه‌های استرالیا» (Australian Charities Report) را تقدیم نگاه مخاطبان می‌کند. این گزارش، کمک خیریه‌های استرالیا به اقتصاد و هزاران جامعه محلی - چه در داخل و چه خارج از کشور - را به طور مستند بیان می‌کند.

«گزارش خیریه‌های استرالیا» بر پایه جدیدترین داده‌های در دسترس خیریه‌های استرالیا و متکی بر تجزیه و تحلیل سال‌های گذشته است. سری هفتم از این گزارش با نگاهی به «بیانیه اطلاعات سالانه‌ی» (Annual Information Statement) بیش از 48 هزار خیریه در سال 2019 کوشیده است تا تحلیل جدیدی از اندازه، تنوع و فعالیت‌های بخش خیریه را ارائه دهد.

بنده (رئیس ACNC) این افتخار را داشتم تا از خیریه‌های فراوان در سراسر کشور بازدید کنم و از نزدیک شاهد کارهای متنوع و مبتکرانه آنها باشم. کارهای تحسین‌برانگیز زیادی توسط این خیریه‌ها انجام می‌شود و ما مشتاقانه منتظر طرح‌های خاص و نوآورانه آنها در سال‌های آینده هستیم. 

از آنجا که خیریه‌ها جزئیات برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند و این امکان برای کاربران فراهم است تا خیریه‌ها را براساس برنامه‌ها و مکان‌هایشان جستجو کنند، انتظار می‌رود تا اطلاعات جدیدی در مورد امور خیریه و نحوه پاسخگویی آن به نیازهای جوامع حاصل شود.

داده‌های مربوط به «بیانیه اطلاعات سالانه 2019» نشان می‌دهد که درآمد بخش خیریه در سال 2019 به میزان 6.8 درصد رشد کرده که بیشتر از نرخ رشد اقتصاد استرالیا در دوره مشابه است. آمار حاکی است که خیریه‌ها 11 درصد از نیروی کار استرالیا را استخدام کرده و 166 میلیارد دلار عایدی داشته‌اند که 11.8 میلیارد آن مربوط به کمک‌های اهدایی (donation) است. 

«نرخ کمک‌های اهدایی در مقایسه با سال گذشته 1.3 میلیارد دلار افزایش یافته که گواهی بر اعتماد عمومی به امور خیریه است.»

نظر به تفاوت سال مالی خیریه‌های مختلف، داده‌های «بیانیه اطلاعات سالانه 2019» در گزارش حاضر شامل اطلاعات مربوط به خیریه‌هایی با سال مالی یکم ژوئیه 2018 تا 31 دسامبر 2019 است. بنابراین سری هفتم «گزارش خیریه‌ها» نگاهی اجمالی به این بخش دقیقاً قبل از آتش‌سوزی‌های فاجعه‌بار سال 2010 و همه‌گیری کووید می‌اندازد و الگوی مهمی را برای بررسی تأثیرگذاری این رویدادهای مهم بر بخش خیریه تعیین می‌کند.

آمار نشان می‌دهد که دقیقاً قبل از آتش‌سوزی‌ مراتع و همه‌گیری کووید 19 بخش خیریه با قدرت عمل می‌کرد و خیریه‌هایی با عمر متوسط 32 سال توانسته بودند افزایش درآمد 10.5 میلیارد دلاری و دارایی‌های 30 میلیارد دلاری را نسبت به سال قبل ثبت کنند، در حالی که نسبت دارایی برای انواع خیریه‌ها مثبت بود. 

در عین حال خیریه‌هایی که در زیرمجموعه «آموزش پیشرفته» و چند زیرمجموعه مختلف ثبت شده بودند، بیشترین رشد درآمد را گزارش کرده بودند. گرچه 51 درصد از خیریه‌ها بدون کارکنان حقوق‌بگیر و با اتکا به سخاوتمندی داوطلبان فعالیت می‌کنند، این بخش آمار اشتغال قابل توجهی دارد و حدود نیمی از هزینه‌های آن صرف کارکنانی می‌شود که خیریه‌ها برای تحقق برنامه‌های خود به آنها نیاز دارند. 

خیریه‌ها همچنین 7.2 میلیارد دلار را به شکل گرنت و کمک‌های اهدایی در داخل استرالیا (افزایش 27 درصدی نسبت به سال گذشته) و کمتر از 2 میلیارد دلار را در خارج از این کشور (افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته) توزیع کردند.

دکتر گری جانز (Gary Johns)، رئیس ACNC

یافته‌های اصلی گزارش خیریه‌های استرالیا

 • در سال 2019، درآمد خیریه‌ها 6.8 درصد افزایش یافت که به طور قابل توجهی بیشتر از رشد 2.2 درصدی اقتصاد استرالیا در دوره زمانی مشابه است.
 • خیریه‌های استرالیا در مجموع به پشتوانه دارایی‌های قابل توجه، دارای مازاد عملیاتی بودند.
 • درآمد خیریه‌ها در سال 2019 معادل 166 میلیارد دلار بود که افزایش 10.5 میلیاردی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.
 • کمک‌های اهدایی در سال 2019 به 11.8 میلیارد دلار افزایش یافت که نسبت به سال قبل 1.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.
 • دارایی‌ها با افزایش 30 میلیارد دلاری به 354 میلیارد دلار رسید.
 • درآمد حاصل از کالاها و خدمات با رشد 3.5 میلیارد دلاری به 56.7 میلیارد دلار رسید.
 • بودجه دولتی برای خیریه‌ها بالغ بر 78.1 میلیارد دلار بود که 4.4 میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
 • خیریه‌های کوچک (با درآمد سالانه کمتر از 250 هزار دلار) 65 درصد از کل خیریه‌ها را تشکیل می‌دهند، در حالی که خیریه‌های بزرگ (با درآمد سالانه 1 میلیون دلار یا بیشتر) 19 درصد و خیریه‌های متوسط (درآمد سالانه بین 250 هزار یا 999 هزار و 999 دلار) 16 درصد از بخش خیریه را تشکیل داده‌اند.
 • خیریه‌ها 1.38 میلیون نفر را استخدام کرده‌اند که تقریباً معادل 11 درصد از کل نیروی کار استرالیاست.
 • تعداد داوطلبان با کاهش تقریباً 200 هزار نفری به 3.6 میلیون نفر رسید.
 • بیش از نیمی از خیریه‌ها (51 درصد) بدون وجود کارمندان حقوق‌بگیر فعالیت می‌کردند.
 • خیریه‌ها 85.9 میلیارد دلار را صرف هزینه‌های کارکنان خود کردند که 6 درصد نسبت به مقدار 81.1 میلیارد دلار سال قبل افزایش نشان می‌دهد.
 • رایج‌ترین فعالیت‌های خیریه‌ها عبارتند از: فعالیت‌های مذهبی و آموزش ابتدایی و متوسطه.

تجزیه و تحلیل براساس اندازه خیریه

تجزیه و تحلیل براساس اندازه خیریه

سری هفتم از «گزارش خیریه‌های استرالیا» به تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به «بیانیه اطلاعات سالانه‌ی» بیش از 48 هزار خیریه در سال 2019 می‌پردازد. «بیانیه اطلاعات سالانه» مجموعه‌ای از اطلاعات پیرامون خیریه‌ها از جمله فعالیت‌ها، ذینفعان و امور مالی آنها را فراهم می‌کند.

1. اندازه خیریه‌های استرالیا

بخش خیریه استرالیا از خیریه‌هایی در اندازه‌های مختلف تشکیل شده است؛ از گروه‌های بسیار کوچک محلی گرفته تا دانشگاه‌های بزرگ و سازمان‌های امداد بین‌المللی.

برای مطالعه :

گزارش کمک‌های خیریه خاورمیانه در سال 2013

خیریه‌های ثبت‌شده در ACNC به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. خیریه‌های کوچک: با درآمد سالانه کمتر از 250 هزار دلار
 2. خیریه‌های متوسط: با درآمد سالانه 250 هزار دلار یا بیشتر اما کمتر از 1 میلیون دلار
 3. خیریه‌های بزرگ: با درآمد سالانه 1 میلیون دلار یا بیشتر

تجزیه و تحلیل اندازه خیریه‌ها به ما کمک می‌کند تا علاوه بر آشنایی با مقیاس فعالیت خیریه‌ها به اطلاعاتی درباره ترکیب‌بندی این بخش در طول زمان دست پیدا کنیم.

اندازه یک خیریه برحسب درآمد کل سالانه آن در سال گزارش‌دهی مربوطه تعیین می‌شود. هر خیریه باید اندازه خود را در «بیانیه اطلاعات سالانه‌اش» اعلام کند. در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، تفکیک خیریه‌های استرالیا براساس اندازه نسبت به سال گذشته بدون تغییر مانده است:

 • 65 درصد خیریه‌ها کوچک هستند.
 • 16 درصد خیریه‌ها متوسط هستند.
 • 19 درصد خیریه‌ها بزرگ هستند.

بررسی اندازه خیریه‌ها به ما کمک می‌کند تا علاوه بر آشنایی با مقیاس فعالیت خیریه‌ها به اطلاعاتی درباره ترکیب‌بندی این بخش در طول زمان دست پیدا کنیم. توزیع اندازه بخش خیریه از زمان انتشار نخستین سری از گزارش خیریه‌های استرالیا در سال 2013 ثابت و بدون تغییر مانده است.

2. بنیادهای خیریه مذهبی

بنیاد خیریه مذهبی یک نهاد نیکوکاری دینی است که شرایط و الزامات خاص مذهبی را برآورده می‌کند. بنیادهای خیریه مذهبی ملزم به پاسخگویی به سؤالات مالی در «بیانیه اطلاعات سالانه» یا ارائه گزارش‌های مالی سالانه نیستند.

در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، بیش از 8400 خیریه (17 درصد از کل خیریه‌ها) گزارش دادند که یک بنیاد خیریه مذهبی هستند. از این تعداد، 83 درصد خود را به عنوان یک خیریه کوچک معرفی کردند که این آمار مشابه با سال گذشته است.

آن دسته از بنیادهای خیریه مذهبی که اطلاعات مالی را در «بیانیه اطلاعات سالانه 2019» خود ارائه کرده‌اند، در تجزیه و تحلیل مالی گزارش حاضر گنجانده شدند. با این حال بیش از 7900 خیریه مذهبی از ذکر اطلاعات مالی در «بیانیه اطلاعات سالانه» خود امتناع کردند. در مورد این خیریه‌ها از اصطلاح «اندازه نامعلوم» (BRC) در طول این گزارش استفاده شده است.

3. تفکیک بیشتر اندازه خیریه‌ها

همانطور که قبلاً ذکر شد دو سوم از خیریه‌های استرالیا کوچک و تعداد کمی از آنها بزرگ با عملیات پیچیده هستند. با این حال بررسی بیشتر اندازه‌های خیریه‌ نشان داد که تقریباً یک سوم خیریه‌های استرالیا فوق‌العاده کوچک با درآمد سالانه کمتر از 50 هزار دلار هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بخش خیریه استرالیا، گزارش حاضر دسته‌بندی دیگری را (علاوه بر دسته‌بندی فوق‌الذکر) برای اندازه خیریه‌ها ارائه کرده است:

 • خیریه‌های فوق‌العاده کوچک: با درآمد سالانه کمتر از 50 هزار دلار
 • خیریه‌های بسیار بزرگ: با درآمد سالانه بیش از 10 میلیون دلار اما کمتر از 100 میلیون دلار
 • خیریه‌های فوق‌العاده بزرگ: با درآمد سالانه بیش از 100 میلیون دلار

جدول 2، خیریه‌های موجود را به تفکیک شش اندازه مختلف نشان می‌دهد. این تفکیک‌بندی براساس درآمد سالانه‌ خیریه‌هاست که در «بیانیه اطلاعات سالانه 2019» گزارش شده است.

محل فعالیت خیریه‌های استرالیا

خیریه‌های استرالیاً عمدتاً در شهرهای بزرگ، مراکز ایالت‌ها و شهرهایی با جمعیت بیش از 100 هزار نفر مستقر هستند.

گرچه اغلب خیریه‌ها تنها در یک ایالت یا قلمرو فعالیت می‌کردند، 18 درصد آنها در بیش از یک مکان (شامل خارج از کشور) حضور عملیاتی داشتند که نسبت به سال گذشته اندکی (1 درصد) افزایش یافته است. رایج‌ترین مکان عملیات خیریه‌ها ایالت نیوساوت ولز (New South Wales) و سپس ویکتوریا (Victoria) بود که با پراکندگی جمعیت استرالیا همخوانی داشت.

مکان خیریه‌ها

مکان یک خیریه، آدرس فیزیکی است که در بیانیه اطلاعات سالانه آن ذکر می‌شود. این مقر فیزیکی خیریه - برای مثال یک دفتر مرکزی - است و شاید از مکان‌هایی که خیریه فعالیت‌های خود را در آنجا انجام می‌دهد، متمایز باشد.

در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، نسبت خیریه‌های مستقر در شهرهای بزرگ به 70 درصد افزایش یافته که یک درصد بیشتر از سال گذشته است.

مکان عملیات خیریه‌ها

مکان عملیات خیریه‌ها با توزیع جمعیت استرالیا همبستگی داشت. تعداد خیریه‌ها به ازای سرانه جمعیت در کوئینزلند (Queensland) کمتر از سایر ایالت‌ها یا قلمروها بود. تاسمانی (Tasmania) تنها ایالت یا قلمرویی بود که سهم درصد خیریه‌ها بیشتر از سهم درصد جمعیت آن بود.

خیریه‌هایی با عملیات برون‌مرزی

در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، تقریباً 8 درصد خیریه‌ها از فعالیت‌های برون‌مرزی خبر دادند که این رقم نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. در این میان فعالیت خیریه‌ها در بیش از 200 کشور یا قلمرو مختلف گزارش شد که رایج‌‌ترین مکان فعالیت برون‌مرزی آنها در هند و پس از آن فیلیپین بوده است.

نیوزیلند، اندونزی و پاپوا گینه نو نیز به ترتیب سومین، چهارمین و پنجمین مکان‌های رایج فعالیت بودند که توسط خیریه‌ها در بیانیه اطلاعات سالانه 2019 گزارش شدند. این مکان‌های رایج عملیات برون‌مرزی کماکان از تعهد قوی خیریه‌های استرالیا به اهداف و جوامع واقع در منطقه آسیا اقیانوسیه (Asia-Pacific) حکایت دارد.


نوع فعالیت خیریه‌های استرالیا

هر خیریه برای ثبت نام در ACNC باید یک هدف نیکوکارانه داشته باشد که این هدف دلیل وجودی یک خیریه و فعالیت‌های است. خیریه شاید مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را برای تحقق هدف خود انجام دهد.

هر خیریه باید فعالیت اصلی خود در کنار سایر فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد را از یک فهرست مبتنی بر «دسته‌بندی بین‌المللی سازمان‌های مردم‌نهاد» (ICNPO) انتخاب و در بیانیه اطلاعات سالانه‌اش بگنجاند. «ICNPO» یک سیستم طبقه‌بندی برای سازمان‌های مردم‌نهاد است که دوازه گروه فعالیت اصلی را ارائه می‌کند.

بیشتر بخوانید :

بررسی گزارش نظرسنجی خیریه‌های انگلیس و ولز در دوران کرونا

در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، بیش از 97 درصد خیریه‌ها گزارش دادند که در حال انجام فعالیت‌هایی هستند. درصد کوچکی از خیریه‌ها که هیچ فعالیتی را گزارش نکردند در آستانه انحلال بودند، به نام خیریه دیگری فعالیت‌های خود را انجام می‌دادند، همچنان در مرحله برنامه‌ریزی تأسیس بودند یا اینکه هنوز فعالیت‌های خود را شروع نکرده بودند. خیریه‌هایی که اصلاً فعالیت نمی‌کردند، از تجزیه و تحلیل‌ این بخش کنار گذاشته شدند.

فعالیت اصلی خیریه‌های استرالیا

فعالیت اصلی که یک خیریه انتخاب می‌کند، فعالیتی است که بخش عمده کارهای آن را به بهترین شکل ممکن بروز می‌دهد. در بیانیه اطلاعات سالانه 2019، «فعالیت‌های مذهبی» رایج‌ترین دسته از فعالیت‌های اصلی بود که توسط 30 درصد از کل خیریه‌ها انتخاب شد. 

این انتخاب قویاً با اندازه خیریه در ارتباط بود. تعدد و کثرت فعالیت‌های مذهبی در بین خیریه‌های کوچک نشاندهنده تعداد فراوان سازمان‌های مذهبی کوچک از قبیل کلیساهای محلی، معابد، مساجد، کنیسه‌ها و سایر اماکن مذهبی است که به عنوان خیریه ثبت شده‌اند.

دومین فعالیت رایجی که توسط خیریه‌ها گزارش شد، «آموزش ابتدایی و متوسطه» (9 درصد) و پس از آن «سایر آموزش‌ها» (8 درصد) بود. خیریه‌های فوق‌العاده بزرگ «آموزش عالی» را به عنوان رایج‌ترین فعالیت (20 درصد) گزارش کردند.

با توجه به حضور دانشگاه‌ها در بین نهادهای فوق‌العاده بزرگ این امر جای تعجب ندارد. «مراقبت از سالمندان» (17 درصد)، «خدمات اجتماعی» (13 درصد) و «آموزش ابتدایی و متوسطه» (13 درصد) نیز در بین دیگر فعالیت‌های رایج خیریه‌های بزرگ‌تر قرار گرفتند.

در عین حال «پشتیبانی و حفظ درآمد» به عنوان کم‌رواج‌ترین فعالیت اصلی فقط توسط 0.5 درصد از خیریه‌ها انتخاب شد.

هر خیریه باید فعالیت اصلی خود در کنار سایر فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد را از یک فهرست مبتنی بر «دسته‌بندی بین‌المللی سازمان‌های مردم‌نهاد» (ICNPO) انتخاب و در بیانیه اطلاعات سالانه‌اش بگنجاند. «ICNPO» یک سیستم طبقه‌بندی برای سازمان‌های مردم‌نهاد است که دوازه گروه فعالیت اصلی را ارائه می‌کند.

در مقایسه با سال قبل، تغییراتی در فعالیت‌های اصلی گزارش‌شده توسط خیریه‌ها در بیانیه اطلاعات سالانه 2019 دیده می‌شود:

 • گروه «فرهنگ و هنر» به عنوان سومین فعالیت رایج و اصلی در خیریه‌های فوق‌العاده کوچک جایگزین «خدمات اجتماعی» شد.
 • «فعالیت‌های مذهبی» به عنوان رایج‌ترین فعالیت اصلی گزارش‌شده توسط خیریه‌های متوسط جایگزین «سایر آموزش‌ها» شد.
 • «سایر آموزش‌ها» به عنوان دومین فعالیت اصلی و رایج در خیریه‌های بزرگ جایگزین «خدمات اجتماعی» شد.
 • نسبت خیریه‌های فوق‌العاده بزرگ که «مراقبت از سالمندان» را به عنوان یک فعالیت اصلی گزارش کردند، 2 درصد کاهش یافت.

تعداد فعالیت‌های موسسات خیریه در استرالیا

تعداد فعالیت‌های موسسات خیریه در استرالیا

اغلب خیریه‌ها انجام چند فعالیت همزمان‌ را گزارش کردند. خیریه‌ها به طور میانگین از انجام دو فعالیت خبر دادند که نشان می‌دهد آنها عموماً تمایل دارند منابع خود را بر تعداد محدودی از فعالیت‌ها متمرکز کنند.

بنیادهای خیریه مذهبی کمترین تعداد فعالیت‌ها را گزارش کردند که این امر جای تعجب ندارد، چرا که اغلب این مؤسسات صرفاً مکان‌های عبادت و شکرگزاری را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

دسته‌بندی بین‌المللی سازمان‌های مردم‌نهاد (ICNPO)

«ICNPO» ، سازمان‌های مردم‌نهاد را براساس چند گروه فعالیت مختلف دسته‌بندی می‌کند. طبق سیستم طبقه‌بندی ICNPO، «مذهب» با نرخ 30 درصد رایج‌ترین فعالیت در خیریه‌های استرالیا بود.
همچنین نزدیک به 20 درصد از خیریه‎ها در دسته «آموزش و پژوهش» و حدود 10 درصد نیز در دسته «خدمات اجتماعی» قرار گرفتند (کاهش بیش از یک درصدی نسبت به سال قبل).

رایج‌ترین گروه ذینفع اصلی خیریه‌های استرالیا طبق بیانیه اطلاعات سالانه 2019، «جامعه عمومی در استرالیا» بود. نزدیک به نیمی از خیریه‌ها (45 درصد)، جامعه عمومی را به عنوان گروه ذینفع اصلی خود گزارش کردند و در عین حال آن به عنوان رایج‌ترین گروه در همه دسته‌بندی‌های خیریه (از لحاظ اندازه) ظاهر شد.

اکثریت غالب بنیادهای خیریه مذهبی «جامعه عمومی در استرالیا» را به عنوان گروه ذینفع اصلی اعلام کردند (85 درصد). این نشان می‌دهد که سازمان‌های مذهبی در سراسر استرالیا از همه اقشار جامعه برای شرکت در مراسم مذهبی استقبال می‌کنند.

خیریه‌هایی که هیچ عملیاتی را گزارش نکردند از تجزیه و تحلیل این بخش کنار گذاشته شدند. رایج‌ترین گروه ذی‌نفع اصلی خیریه‌های استرالیا طبق بیانیه اطلاعات سالانه 2019، «جامعه عمومی در استرالیا» بود.

 • ذی‌نفعان خاص

اغلب خیریه‌ها فعالیت‌هایی را انجام داده و اهداف خیریه را برای گروه‌های ذینفع خاص دنبال می‌کنند. پس از «جامعه عمومی در استرالیا» رایج‌ترین گروه‌های ذینفع خاص که توسط خیریه‌ها در بیانیه اطلاعات سالانه 2019 گزارش شدند، به ترتیب عبارت بودند از: «کودکان 6 تا 15 ساله» (11 درصد)، «سایر خیریه‌ها» (5 درصد) و «خانواده‌ها» (4 درصد).

از آنجا که پیشتر دومین فعالیت رایج خیریه‌ها «آموزش ابتدایی و متوسطه» گزارش شد، جای تعجب نیست که «کودکان 6 تا 15 ساله» رایج‌ترین گروه ذینفع خاص لقب بگیرد.

در عین حال کم‌رواج‌ترین گروه‌های ذینفع گزارش‌شده توسط خیریه‌های استرالیا عبارتند از: «خلافکاران قبل/بعد از آزادی و خانواده‌های آنها» (0.1 درصد) و «همجنس‌گرایان، دوجنس‌گرایان، تراجنسیتی‌ها یا افراد بین‌جنسیتی» (0.2٪).

رایج‌ترین گروه‌های ذینفع خاص که در بیانیه اطلاعات سالانه 2019 گزارش شده مشابه سال قبل است. با این حال کاهش جزئی 3 درصدی در تعداد خیریه‌های فوق‌العاده بزرگ که «جامعه عمومی در استرالیا» را به عنوان گروه ذینفع اصلی خود گزارش کردند (47 درصد)، مشاهده شد 

 • تعداد گروه‌های ذی‌نفع

اکثر خیریه‌ها خدمات خود را به طیفی از ذینفعان ارائه می‌دهند. در بیانیه اطلاعات سالانه خیریه‌ها می‌توانند علاوه بر یک گروه ذینفع اصلی، گروه‌های ذینفع دیگری که مستقیماً از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند را نیز ذکر کنند.

خیریه‌ها به طور میانگین سه گروه ذینفع را در بیانیه اطلاعات سالانه 2019 گزارش کردند. در این میان بنیادهای خیریه مذهبی به طور متوسط دو گروه ذینفع را گزارش کردند که نسبت به 2.5 گروه گزارش‌شده در سال گذشته شاهد کاهش جزئی بوده است.

میانگین تعداد گروه‌های ذینفع به موازات اندازه خیریه‌ها به طور جزئی افزایش می‌یابد. این شاید نشاندهنده ظرفیت بیشتر خیریه‌های بزرگ‌تر برای ارائه خدمات به گروه‌های بیشتری در جامعه باشد.

منبع: Australian Charities Report