بر اساس گزارش (Giving USA) آمریکایی‌ها در سال 2020 رکورد اهدای 471 میلیارد دلاری به مؤسسات خیریه را به خود اختصاص دادند. این افزایش 5.1 درصدی در کل داده‌ها نسبت به سال 2019 بود. با این حال، با تعدیل تورم، تنها 3.8% بیشتر از سال 2019 بود و در سال 2020 با وجود یک بیماری همه‌گیر جهانی (کووید 19) رکورد کمک‌های خیریه شکسته شد.

بیشتر بخوانید:

آمار برترین خیریه‌های انگلستان و ولز در سال 2023

10 آمار برتر کمک‌های خیریه در سال 2023

• مورمون‌ها (مورمون‌ها یک فرقه مذهبی هستند که خود را پیروان راستین عیسی مسیح می‌دانند) بیش از هر گروه مسیحی دیگری کمک مالی می‌کنند، در حالی‌ که یهودیان از سایر اهداکنندگان مذهبی پیشی می‌گیرند.

کسانی که کمتر از 50000 دلار در سال دریافت می‌کنند، نسبت به کل درآمد بیشتر از کسانی که در سایر محدوده‌های درآمدی هستند (به جز افرادی که بیشترین درآمد را دارند)، کمک می‌رسانند.

• با وجود همه‌گیری کرونا که میلیون‌ها نفر را بیکار کرد، انفاق در سال 2020 افزایش یافت.

. یکی از دلایلی که مردم کار خیر انجام می‌دهند برای گرفتن معافیت مالیاتی است.

• 7 ایالت از 10 ایالت برتر کشور آمریکا برای کمک‌های خیریه در جنوب هستند.

• تنها کسری (20%) از کمک های مالی از سوی شرکت ها انجام می‌شود.

• سال 2020 شاهد افزایش عظیم 20 درصدی در کمک‌های آنلاین بود.

مادران 35 تا 44 ساله برترین گروه داوطلب سال گذشته بودند.

• فایزر سخاوتمندترین شرکت آمریکا در سال گذشته بود.

• کمک‌های دینی امروز کمتر از دوران رکود بزرگ است.

آمار عمومی خیریه‌ها در آمریکا

بیش از 80 درصد از تمام کمک‌های مالی به مؤسسات خیریه و سازمان‌های غیرانتفاعی در ایالات متحده از سوی مردم انجام می‌شود. به گفته میزگرد بشردوستانه، این یک پدیده بین‌المللی است و آمریکایی‌ها 7 برابر بیشتر از همتایان اروپایی و حتی کانادایی‌های مهربان و سخاوتمند، به خیررسانی می‌پردازند.


میزگرد بشردوستی این موضوع را به سه عنصر نسبت می‌دهد که تا حدودی در جامعه و سنت آمریکا منحصر به فرد هستند:

روحیه کارآفرینی: «رویای آمریکایی» همیشه این بوده است که جلوتر برویم و از زیر بار خارج شویم. بسیاری از افراد و شرکت‌ها وظیفه خود می‌دانند که وقتی «چیزی را به دست آوردند»، به آنهایی که نیاز به کمک دارند اهدا کنند.

آگاهی اجتماعی: آمریکایی‌ها از سازمان‌های سودمند جامعه عمومی مانند ACLU گرفته تا بانک غذای محلی و صندوق‌های امدادی در بلایای طبیعی، این رسم را دارند که به همسایگان خود خیررسانی کنند.

دین: آمریکا همچنان یکی از مذهبی‌ترین کشورهای جهان است و اهدای منظم به کلیساها، کنیسه‌ها، مساجد، معابد و سایر سازمان‌های مذهبی بخش مهمی از زندگی بسیاری از آنها را در بر می‌گیرد.

چند درصد از خانوارهای آمریکایی به خیریه کمک می‌کنند؟

بر اساس میزگرد بشردوستانه، از هر 10 خانواده آمریکایی، 6 نفر در کمک‌های خیریه شرکت می‌‌کنند. Charity Navigator، یک سازمان خیریه و سازمان دیده‌بان غیرانتفاعی، گزارش می‌دهد که آمریکایی‌ها از سال 1977 به استثنای سال های 1987، 2008، و 2009 هر سال بیشتر کمک کرده‌اند. بنابراین، از این نظر، سال 2020 به سادگی از روند خیررسانی کلی بیشتر نسبت به سال گذشته پیروی کرد. 

بیشتر بخوانید:

آمار برترین خیریه‌های حوزه بیماری سرطان آمریکا از نظر مؤسسه Charity Watch (بخش نخست)

تنوع خیرسانی دینی فرقه‌های مذهبی آمریکاییدر حالی‌ که یهودیان از بین سه دین اصلی بیشترین جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند، تنوع ساختار مذهبی آمریکا تعیین اینکه چه قشری بیشترین کمک‌های دینی را اهدا می‌کند، دشوار می‌سازد. بر اساس مطالعه اخیر درباره بشردوستی اسلامی، یهودیان و مسلمانان بیشتر از همسایگان مسیحی و غیرمسیحی خود به سازمان‌های منافع جامعه عمومی درگیر در حقوق مدنی و نابرابری‌های اجتماعی کمک می‌کنند. در همان مطالعه، متوجه می‌شویم که در میان گروه‌های مسیحی، مورمون‌ها بیشترین میزان را دارند. انجیلی‌ها، سپس پروتستان‌ها و سپس کاتولیک‌های آمریکایی سالانه بیشتر به خانواده‌ها، کودکان و خدمات و اهداف انسانی کمک می‌کنند. یهودیان بیشتر از آنچه که ادیان دیگر به گروه‌های خارج از مذاهب خود خیر می‌رسانند، به سازمان‌های غیریهودی کمک می‌کنند؛ بنابراین، تعیین اینکه چه کسی بیشتر خیررسانی می‌کند، یا کدام فرقه یا دین خیرترین هستند غیرممکن است؛ زیرا عادات کمک‎‌رسانی آنها به‌اندازه باورها و سنت‌هایشان متنوع است.

میانگین کمک‌های خیریه

بر اساس گزارش (Giving USA) میانگین سالانه کمک‌های خیریه برای آمریکایی‌ها در سال 2020، 737 دلار بود. با این حال، این رقم کمی گمراه کننده است. بیایید با استفاده از ارقام گزارش‌های آنها به چرایی آن نگاه کنیم:

• خانواده‌های با ثروت خالص به طور متوسط 29269 دلار اهدا کردند.

• در میان بقیه جمعیت عمومی، این رقم تنها 2514 دلار بود.

• میانگین اهدای آنلاین 177 دلار است.

• وب‌سایت‌های غیرانتفاعی به طور متوسط 1.13 دلار از هر بازدیدکننده دریافت می‌کنند.

• بسیاری از آمریکایی‌ها ارزش پولی کالاهایی را که به سازمان‌هایی مانند Goodwill، ارتش رستگاری و گروه‌های خیریه محلی مانند Humane Society و خدمات انسانی مانند انبارهای غذا اهدا می‌کنند، محاسبه نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

نوسانات خیررسانی آمریکا در سال 2023 (بخش دوم)

بنابراین، درحالی‌که مبلغ ۷۳۷ دلار ممکن است پاسخ دهد که یک فرد به طور متوسط چقدر به خیریه کمک می‌رساند، میانگین کمک‌های خیریه تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما چه کسی هستید، چقدر درآمد دارید، چگونه کمک می‌کنید و به چه کسی کمک مالی می‌کنید.