سنین کودکی سنینِ تاثیرپذیری و یادگیری است. اگر انسان در سنین پیری از نظر جسمی آسیب‌پذیر باشد در کودکی هم از نظر جسمی آسیب‌پذیر است و هم از نظر روحی- روانی.

از بزرگ‌ترین آسیب‌هایی که برای کودک می‌تواند رخ دهد بی‌سرپرستی و بدسرپرستی است. کودکی که پدری معتاد دارد در معرض ضربه‌های مختلف خواهد بود. کودکی که پدر و مادر خود را از دست داده دچار خلل‌‎‌های روانی می‌شود و نیاز به کمک اطرافیانش دارد.

برخی سازمان‌های مردم نهاد هدف خود را کمک به کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست قرار می‌دهند تا شاید بتوانند کمی این آسیب‎‌ها را کم‌رنگ‌تر کنند.

اطلس خیر ایران خیریه‌هایی که گروه هدفشان کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست هستند را در این دسته‌بندی قرار داده و شما می‌توانید لیست این موسسات را در همین صفحه مشاهده نمایید.

(نمایش بیشتر)
بیشتر
کمی صبر کنید...

موسسه خيريه کانون خدمت محسنین

خیریه کانون خدمت،  از سال 1397 با هدف شناسایی، حمایت، هدایت، راهبری و شکوفایی استعدادهای مبرز نهفته در اقشار آسیب­ پذیر و مناطق کمتر برخوردار کشور در قالب طرح حمایت از دانش ­آموزان مستعد تحصیلی بی بضاعت و کم ­بضاعت (حاد) شروع به فعالیت کرد.


استان تهران
موسسه
خدمات مشاوره ای و آموزش

خیریه چهارده معصوم (ع) فارسان

موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) فارسان در سال 1383 فعالیت خود را با هدف خدمات انسانی و امور خیریه آغاز کرد.


استان چهارمحال و بختیاری
سمن

مجتمع جهادی توکا

مجتمع جهادی توکا در سال 1398با هدف محرومیت زدایی در استان تهران شروع به فعالیت کرده است.


استان تهران
اشتغال و کارآفرینی
خدمات مشاوره ای و آموزش
بهداشت و درمان
پژوهشی و تحقیقاتی
گروه جهادی
دینی و مذهبی

خیریه غیرانتفاعی، غیر تجاری امین آراسته

خیریه امین آراسته، در سال1388 با هدف حمایت و توانمند سازی به کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در استان تهران شروع بکار کرده است.


استان تهران
بنیاد
اشتغال و کارآفرینی
خدمات مشاوره ای و آموزش