آمار و اطلاعات

در صورتی که مددکار یا متصدی نهاد خیریه‌ای هستید و یا قصد دارید کمکی به محرومان داشته باشید، اگر نگاهی به داده‌های کمّیِ رخدادهای سراسر جهان داشته باشید می‌توانید هدفمندتر و با تیزبینی بیشتری به امرِ خیر بپردازید. همچنین این شیوه باعث می‌شود که در راه تحقق عدالت اجتماعی و کمک به محرومان، هر بودجه‌ی به نظر کوچک تاثیری بزرگ و لبخندی شیرین بر لبان یک هم‌نوع بنشاند.

در این بخش مقاله‌هایی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم که همکاران ما به صورت به روز از منابع معتبر داخلی و خارجی و ارگان‌های دولتی و مردم‌نهاد جمع‌آوری و ترجمه کرده‌اند. همچنین کارشناسان مجموعه‌ی خیر ایران با تحلیل این داده‌های کمی راهکارهایی را جهتِ تقدیم کردن خدمتِ شما فراهم کرده‌اند که بتوانید بهترین روشی که می‌خواهید و می‌توانید را جهت مدد رساندن برگزینید.

لزومی ندارد که شما یک فرد باشید تا این اطلاعات برای شما کارآمد باشد. اگر یک سازمان یا خیریه هستید می‌توانید با مطالعه‌ی مقالات تهیه شده ایده بگیرید و برای اجرایی کردنِ آن اقدام کنید. خیرماندگار همواره مشتاق رشد دادن و هدفمند کردنِ امرِ خیر بوده و هیچ تاکیدی بر انحصار امرِ خیر تحت نام خود را ندارد.


18 آمار مربوط به بخشش‌های پایان سال (با واقعیت‌هایی حیرت‌انگیز)

در این مقاله نگاهی به برخی از آمارهای شگفت‌انگیز در ارتباط با بخشش‌های پایان سال می‌اندازیم، این آمارها می‌تواند در به کارگیری استراتژی‌های متناسب در کمپین‌های نیکوکاری انتهای سال موثر باشد.

09 بهمن 1401 09 بهمن 1401
اختصاصی اختصاصی
بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار (قسمت چهارم)

بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار (قسمت چهارم)

در این مقاله از سری مقالات محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی نقش عادت در کمک‌ مالی افراد به خیریه‌ها (قسمت پنجم)

در این مقاله از سری مقالات محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی نقش شکل‌گیری عادت بر کمک مالی افراد به خیریه‌ها می‌پردازیم.

بررسی نقش اطلاعات بر کمک‌های مالی افراد به خیریه‌ها (قسمت سوم)

در این مقاله از سری مقالات  محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی نقش ا طلاعات در مشارکت مالی نیکوکاران در فعالیت‌های خیریه می‌پردازیم.

تاثیر اعتماد در رفتار نیکوکاران (قسمت دوم)

در قسمت دوم از سری مقالات محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده، به بررسی تاثیر اعتماد در تعیین رفتار خیّرین و کمک مالی آنها به خیریه‌ها می‌پردازیم.

بررسی رفتارهای نیکوکارانه ایرانیان در کمک به معیشت نیازمندان

تأمین معیشت نیازمندان از گذشته تاکنون در میان ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، اما خیّرین چگونه و از چه طریق باید معیشت نیازمندان را تامین کنند؟!

اختصاصی اختصاصی
بررسی تاثیر جامعه بر رشد و توسعه امور خیر (قسمت اول)

بررسی تاثیر جامعه بر رشد و توسعه امور خیر (قسمت اول)

در قسمت اول از مجموعه مقالات  "محیط بخشنده: یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده" به بررسی تاثیر اجتماع بر مشارکت در امور  خیریه و نیکوکاری می‌پردازیم.

چالش‌های تامین مالی خیریه‌ها از منظر مدیران

در این مقاله، نتایج نظرسنجی مرکز CEP از مدیران خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد درباره چالش‌های تامین مالی این مراکز   و راهکارهای خروج از آنها را باهم می‌خوانیم.

بررسی تاثیر عملکرد خیریه‌ها بر زندگی مدرن

در گزارش GlobalWebIndex به بررسی موانع و محرک‌های کمک‌ به خیریه‌ها پرداخته و پرسش اصلی این است که چگونه برندها می‌توانند تعامل بین  نیکوکاران را افزایش دهند؟

حضور خیریه‌ها و موسسات مردم نهاد در فضای آنلاین (قسمت چهارم)

کمیسیون خیریه‌های استرالیا (ACNC) با امکان پیوند  وب‌سایت ، فیس‌بوک یا پلتفرم‌های خیریه‌ به این مجموعه، امکان تعاملات آنلاین را برای آنها فراهم کرده، اما چگونه؟