آمار و اطلاعات

در صورتی که مددکار یا متصدی نهاد خیریه‌ای هستید و یا قصد دارید کمکی به محرومان داشته باشید، اگر نگاهی به داده‌های کمّیِ رخدادهای سراسر جهان داشته باشید می‌توانید هدفمندتر و با تیزبینی بیشتری به امرِ خیر بپردازید. همچنین این شیوه باعث می‌شود که در راه تحقق عدالت اجتماعی و کمک به محرومان، هر بودجه‌ی به نظر کوچک تاثیری بزرگ و لبخندی شیرین بر لبان یک هم‌نوع بنشاند.

در این بخش مقاله‌هایی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم که همکاران ما به صورت به روز از منابع معتبر داخلی و خارجی و ارگان‌های دولتی و مردم‌نهاد جمع‌آوری و ترجمه کرده‌اند. همچنین کارشناسان مجموعه‌ی خیر ایران با تحلیل این داده‌های کمی راهکارهایی را جهتِ تقدیم کردن خدمتِ شما فراهم کرده‌اند که بتوانید بهترین روشی که می‌خواهید و می‌توانید را جهت مدد رساندن برگزینید.

لزومی ندارد که شما یک فرد باشید تا این اطلاعات برای شما کارآمد باشد. اگر یک سازمان یا خیریه هستید می‌توانید با مطالعه‌ی مقالات تهیه شده ایده بگیرید و برای اجرایی کردنِ آن اقدام کنید. خیرماندگار همواره مشتاق رشد دادن و هدفمند کردنِ امرِ خیر بوده و هیچ تاکیدی بر انحصار امرِ خیر تحت نام خود را ندارد.


سخاوتمندترین کشورهای آفریقایی بر اساس گزارش 2023 CAF

از آنجایی که در سال 2023 ، کشورهای آفریقایی جایگاه‌‌های ممتاز سخاوت را از منظر شاخص جهانی بخشش (CAF) کسب کردند؛ بدین منظور در این مقاله، رتبه‌بندی و علل روحیه‌ی سخاوتمندانه‌ی آنها مطرح می‌شود.

18 بهمن 1402 18 بهمن 1402

5 خیریه‌ی معتبر حوزه‌ی سرطان در ایران

برترین خیریه‌های ایران   که در زمینه‌ی درمان و کمک به  بیماران مبتلا به سرطان فعالیت می‌کنند، در این مطلب معرفی شده و محدوده‌ی فعالیت و اهداف آنها به اختصار توضیح داده شده است.

17 بهمن 1402 17 بهمن 1402

سخاوتمندترین کشورهای سال 2023 از منظر CAF

در این مقاله ضمن بیان  بخشنده‌ترین کشورهای جهان طبق ارزیابی شاخص جهانی بخشش CAF ، میزان سقوط یا صعود کشورها نسبت به سال‌های گذشته و علل این نوسانات مطرح می‌شود.

16 بهمن 1402 16 بهمن 1402

اقدامات WRI در رفع چالش‌های زیست محیطی

در این مقاله اقدامات نجات دهنده‌ی  خیریه‌ی WRI برای کاهش چالش‌های زیست محیطی پیش روی جهان، در چهارچوب آماری ، مطرح می‌شود.

11 بهمن 1402 11 بهمن 1402

آمار مؤسسه‌ی خیریه‌ی World Resources Institute

در این مقاله ما قصد داریم مؤسسه‌ی بزرگ خیریه‌ی  World Resources Institute را که برای رفع نیازهای ضروری مردم، حفاظت و احیای طبیعت و برای تثبیت آب‌ و هوا تلاش می‌کند، معرفی کنیم.

11 بهمن 1402 11 بهمن 1402

مؤثرترین اقدامات خیریه‌ی Rotary

در  بخش دوم این مقاله   مؤثرترین اقدامات خیریه‌ی Rotary برای حمایت از آموزش پایه و سواد ، کاهش اختلاف جنسیتی در آموزش، مقابله با بلایای طبیعی و رشد اقتصادهای محلی،  گفته می‌شود.

10 بهمن 1402 10 بهمن 1402

آمار مؤسسه‌ی خیریه‌ی Rotary

در این مقاله مؤسسه‌ی خیریه‌ی Rotary که به ترویج صلح ، مبارزه با بیماری ، دسترسی به آب تمیز ، بهداشت، نجات مادران و کودکان و  رشد اقتصادهای  محلی می‌پردازد، معرفی می‌شود.

10 بهمن 1402 10 بهمن 1402

آمار مؤسسه‌ی خیریه‌ی Enterprise Community Partners

در این مقاله قصد داریم مؤسسه‌ی خیریه‌ی Enterprise Community Partners را که در زمینه‌ی تهیه‌ی مسکن مقرون‌به‌صرفه برای نیازمندان فعالیت می‌کند، معرفی کرده و آمار فعالیت‌های خیر این مؤسسه را در اختیار شما بگذاریم.

10 بهمن 1402 10 بهمن 1402

آمار مؤسسه‌ی خیریه‌ی MAP International

در این مقاله به معرفی مؤسسه‌‌ی خیریه‌‌ی  MAP International به‌عنوان توزیع کننده‌ی دارو و  لوازم بهداشتی در سراسر جهان، و دستاوردهای آن در سال 2022، می‌پردازیم.

05 بهمن 1402 05 بهمن 1402

اقدامات یونیسف در حمایت از کودکان

صندوق یونیسف ایالات متحده در ز مینه‌ی  کودکان ف عالیت می‌کند. به همین منظور، در این مقاله اقدامات مؤثر این خیریه برای جلوگیری از افزایش سوءتغذیه ، اچ آی وی /  ایدز و  آب آشامیدنی آلوده در کودکان و نوجوانان توضیح داده می‌شود.

04 بهمن 1402 04 بهمن 1402