آمار و اطلاعات

در صورتی که مددکار یا متصدی نهاد خیریه‌ای هستید و یا قصد دارید کمکی به محرومان داشته باشید، اگر نگاهی به داده‌های کمّیِ رخدادهای سراسر جهان داشته باشید می‌توانید هدفمندتر و با تیزبینی بیشتری به امرِ خیر بپردازید. همچنین این شیوه باعث می‌شود که در راه تحقق عدالت اجتماعی و کمک به محرومان، هر بودجه‌ی به نظر کوچک تاثیری بزرگ و لبخندی شیرین بر لبان یک هم‌نوع بنشاند.

در این بخش مقاله‌هایی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم که همکاران ما به صورت به روز از منابع معتبر داخلی و خارجی و ارگان‌های دولتی و مردم‌نهاد جمع‌آوری و ترجمه کرده‌اند. همچنین کارشناسان مجموعه‌ی خیر ایران با تحلیل این داده‌های کمی راهکارهایی را جهتِ تقدیم کردن خدمتِ شما فراهم کرده‌اند که بتوانید بهترین روشی که می‌خواهید و می‌توانید را جهت مدد رساندن برگزینید.

لزومی ندارد که شما یک فرد باشید تا این اطلاعات برای شما کارآمد باشد. اگر یک سازمان یا خیریه هستید می‌توانید با مطالعه‌ی مقالات تهیه شده ایده بگیرید و برای اجرایی کردنِ آن اقدام کنید. خیرماندگار همواره مشتاق رشد دادن و هدفمند کردنِ امرِ خیر بوده و هیچ تاکیدی بر انحصار امرِ خیر تحت نام خود را ندارد.

(نمایش بیشتر)

بررسی تاثیر جامعه بر رشد و توسعه امور خیر (قسمت اول)

در قسمت اول از مجموعه مقالات  "محیط بخشنده: یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده" به بررسی تاثیر اجتماع بر مشارکت در امور  خیریه و نیکوکاری می‌پردازیم.

حضور خیریه‌ها و موسسات مردم نهاد در فضای آنلاین (قسمت چهارم)

کمیسیون خیریه‌های استرالیا (ACNC) با امکان پیوند  وب‌سایت ، فیس‌بوک یا پلتفرم‌های خیریه‌ به این مجموعه، امکان تعاملات آنلاین را برای آنها فراهم کرده، اما چگونه؟

بررسی زیرشاخه‌های موسسات خیریه استرالیا (قسمت سوم)

خیریه‌ها می‌توانند دارای چند زیرشاخه مختلف و یا بدون زیرشاخه‌ باشند. زیرشاخه‌های   خیریه ، اهداف آن را منعکس می‌کند. با زیرشاخه خیریه‌های استرالیایی آشنا شوید.

بررسی وضعیت داوطلبان و کارکنان خیریه‌های استرالیا (قسمت دوم)

در قسمت دوم از هفتمین گزارش ACNC، مشارکت داوطلبان  در خیریه‌ها و سمن‌های استرالیا بررسی و تحلیلی آماری از کارکنان داوطلب ارائه شده است. باهم می‌خوانیم.

وسعت، حوزه فعالیت و اعضای کمیسیون ACN (قسمت اول)

کمیسیون خیریه‌های استرالیا در   بیانیه 2019   گزارشی تحلیلی از  اندازه، تنوع و فعالیت‌های سالانه‌ 48 هزار خیریه استرالیایی  را ارائه داده است. باهم بخوانیم.

رهبری خیریه؛ چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو (قسمت دوم)

خبرنامه NonProfit PRO از چالش‌ها و راهکارهایی برای مدیریت خیریه‌ها در سال‌های اخیر گزارشی تهیه کرده است که آن را می‌خوانیم.!

رهبری خیریه؛ چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو (قسمت اول)

خبرنامه NonProfit PRO در یک نظرسنجی آنلاین از رهبران خیریه‌ها، گزارشی از فرصت‌ها و چالش‌های اصلی پیش روی آنها شناسایی کرد. یافته‌های این گزارش را می‌خوانیم.

گزارش چشم‌انداز خیریه‌ها در دوران پساکرونا

به راستی خیریه‌ها پس کرونا، برای بازسازی امور مالی و روابط خود با داوطلبان، خیّران و دولت باید چه تمهیداتی بیندیشند؟ چشم انداز خیریه‌ها  چگونه خواهد بود؟

بررسی گزارش نظرسنجی خیریه‌های انگلیس و ولز در دوران کرونا

بررسی تمام خیریه‌های انگلیس و ولز در دوران کرونا، نشان داد که خیریه‌ها با مشکلات زیادی در ارائه خدمات و مسائل مالی روبرو هستند. این گزارش را باهم بخوانیم.

روند نیکوکاری جامعه بریتانیا در دوران کرونا

با هدف شناخت بهتر فضای نیکوکاری جامعه بریتانیا گزارشی از روند نیکوکاری مردم بریتانیا در دوران همه‌گیری کووید-19 منتشر شده که باهم به بررسی آن می‌پردازیم.