برنامه‌ی پایداری مالی CAF در بهترین دوره توسعه و تحویل داده شد. همه‌گیری کووید-19 نابرابری‌های موجود در بخش خیریه و همچنین جوامعی که CAF از آنها حمایت می‌کند را تشدید کرد. بسیاری از مؤسسات خیریه از تغییرات سریعی که سازمان‌هایشان قبلاً برای بقای خود و برآورده‌کردن سطوح افزایش‌یافته نیازها و تقاضا در جوامع خود ایجاد کرده بودند، متحیر شده بودند. حتی قبل از شیوع بیماری همه‌گیر، تعداد قابل‌توجهی از خیریه‌ها به دلیل کمبود بودجه‌ی طولانی‌مدت هزینه‌های مرکزی، در حالت بقا کار می‌کردند. این باعث شد آنها برای مقابله با خواسته‌های خارق‌العاده‌ی ناشی از کووید-19 آماده نباشند.

برنامه‌ی پایداری مالی CAF فرصتی را برای رویکرد جدید به اعطای کمک مالی برای حمایت از جوامعی که بیشترین آسیب را از همه‌گیری کووید-19 دیده‌اند ارائه کرد. هدف بنیاد کمک‌های خیریه، طراحی برنامه‌ای بود که کمک‌های مالی و حمایت یکپارچه را ارائه کند و خیریه‌ها را برای عبور از چالش‌های پس از همه‌گیری و پیشرفت در آینده توانمند کند.

برای آگاهی بیشتر:

خیریه‌های کوچک چگونه درآمد خود را به دست می‌آورند؟


نمایی جامع از صندوق پایداری مالی CAF

مرحله‌ی 1 (2020-21): در طول مرحله‌ی 1، 20 میلیون پوند به 645 مؤسسه‌ی خیریه که سطوح فوق‌العاده‌ای از حمایت را در طول همه‌گیری کووید-19 ارائه می‌کردند، توزیع شد. بسیاری از آنها برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر جوامع به‌سرعت خود را وفق می‌دادند.

مرحله‌ی 2 (2022-23): مرحله‌ی 2 برای ایجاد انعطاف‌پذیری سازمانی و همچنین حمایت از تحویل در 102 مؤسسه‌ی خیریه طراحی شده است. با اینکه حمایت از ارائه‌ی خدمات و هزینه‌های اصلی بسیار مهم باقی ماند، اما خیریه‌ها نیز برای بقا، سازگاری و پیشرفت در آینده به حمایت نیاز داشتند.اصول راهنما برای مرحله‌ی 2

سرمایه‌گذاری در تحویل و ایجاد انعطاف پذیری: هدف بنیاد کمک‌های خیریه ارائه‌ی زمان، مکان و تخصص به خیریه‌ها برای افزایش انعطاف‌پذیری سازمانی آنها بود. برنامه‌ی تأمین مالی آنها شامل دو کمک مالی بود که با هم کار می‌کردند: یک کمک مالی اصلی برای پوشش هزینه‌های پروژه، کارکنان و سازمان و یک کمک‌هزینه‌ی حمایت از پایداری مالی برای ورود تخصص خارجی برای پایداری بلندمدت خیریه‌ها.

اعتماد و انعطاف‌پذیری: CAF قصد داشت به مؤسسات خیریه آموزش دهد تا کنترل بیشتری بر نحوه‌ی خرج‌کردن کمک مالی خود داشته باشند. CAF به آنها اعتماد کرد تا تصمیماتی بگیرند که بهترین نتایج را برای افراد، جوامع و سازمان‌هایشان به دست آورند. این خودمختاری به‌ویژه با پیش‌بینی چالش‌های پیش‌بینی‌نشده‌ای که می‌توانست بر برنامه‌های کمک مالی آنها تأثیر بگذارد موجب شد بتوانند از همه‌گیری خارج شوند.

آزمایش حمایت غیرمالی برای افزایش اثرگذاری: CAF می‌دانست برای بسیاری از خیریه‌ها مفهوم ایجاد انعطاف‌پذیری سازمانی جدید بود. CAF برای حمایت از آنها در طول این فرایند، حمایت غیرمالی ارائه کرد. این حمایت شامل پشتیبانی یک‌به‌یک، فعالیت‌های گروهی، ابزارها، چارچوب ایجاد پایداری و فرصت‌های شبکه‌سازی برای گرد هم آوردن دارندگان کمک مالی بود.

برای آگاهی بیشتر:

آمار کمک‌های مالی داوطلبانه‌‌ی خیریه‌ها


نکات کلیدی

102 خیریه تأمین مالی شده است

3 هدف اصلی: معلولیت، اقلیت‌های قومی، بیکاری جوانان و مهارت آموزی مجدد

کمک‌های مالی اصلی: 50,000 پوندی تا 350,000 پوند = مجموع هدایا: 13,497,693 پوند

کمک‌هزینه‌های پایداری: 10,000 پوند تا 20,000 پوند = مجموع هدایا: 1,593,869 پوند


پشتیبانی‌های اضافه شده: برنامه‌ی پشتیبانی مناسب، کارگاه آموزشی نقشه‌ی راه، پشتیبانی مشاوره، آموزش وبینارها و رویدادهای شبکه، جلسات همکاری.


(نقشه‌ی توزیع کمک‌ها بر اساس منطقه)