تحلیل و بررسی

18 آمار مربوط به بخشش‌های پایان سال (با واقعیت‌هایی حیرت‌انگیز)

در این مقاله نگاهی به برخی از آمارهای شگفت‌انگیز در ارتباط با بخشش‌های پایان سال می‌اندازیم، این آمارها می‌تواند در به کارگیری استراتژی‌های متناسب در کمپین‌های نیکوکاری انتهای سال موثر باشد.

09 بهمن 1401 09 بهمن 1401

شش نکته برای کمک‌های خیرخواهانه موثر و هوشمند

در این مقاله با هم مروری بر نکات مهمی که به جذب بیشتر کمک‌های نیکوکاری به‌ویژه در فصل بخشش می‌انجامد؛ خواهیم داشت.

05 بهمن 1401 05 بهمن 1401

ارزیابی سازمان‌های زیست‌محیطی غیردولتی در ایران

در این مقاله مروری بر کارکردهای سازمان‌های مردم نهاد با تاکید بر سمن‌های زیست‌محیطی در فضای خیرخواهی و جلب مشارکت مردمی خواهیم داشت.

01 بهمن 1401 01 بهمن 1401

نقش سازمان‌های مردم نهاد در توسعه و حفاظت از محیط‌زیست

در این مقاله به بررسی نقش سازمان‌های مردم نهاد در توسعه زیست‌محیطی و حفاظت از منابع طبیعی و چگونگی گسترش فضای خیرخواهی در این حوزه می‌پردازیم

28 دی 1401 28 دی 1401

پیوند حفاظت از محیط زیست با نیکوکاری

در این مقاله مروری بر ارتباط میان امور نیکوکاری با نگهداری از منابع زیست‌محیطی و اقدام های عملی خیریه‌ها در این زمینه خواهیم داشت.

28 دی 1401 28 دی 1401

تمایل کدام یک به کمک خیرخواهانه بیشتر است؛ مردان یا زنان؟ (قسمت اول)

بخش دوم متن «چه کسی کمک می‌کند؟» نوشته پاملا ویپکینگ و رنه بکرز و دومین مقاله از دو مقاله‌ای است که  مروری جامع بر پیشینه تحقیق مسئله چندرشته‌ای و دانشگاهی بشردوستی ارائه می‌دهد. در این مقاله، فاکتورهای پیش‌بینی‌کننده کمک‌های خیریه توسط افراد و خانواده‌ها را که شامل جنسیت، ترکیب خانواده و درآمد است، بررسی می‌کنیم. تأکید قسمت اول بخش دوم این متن بر عامل«جنسیت» است.

25 آذر 1401 25 آذر 1401

گزارشی از گرایش جهانی به نیکوکاری در سال 2018

گزارش گرایش جهانی به نیکوکاری ( Global Trends in Giving report ) به عنوان یک طرح تحقیقاتی به بررسی تأثیر جنسیت ، تعداد جمعیت ، ایدئولوژی ، مذهب و... می‌پردازد.

07 آبان 1401 07 آبان 1401
اختصاصی اختصاصی
بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار (قسمت چهارم)

بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار (قسمت چهارم)

در این مقاله از سری مقالات محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی راه‌های بخشندگی با استفاده از فناوری و اخبار می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی نقش عادت در کمک‌ مالی افراد به خیریه‌ها (قسمت پنجم)

در این مقاله از سری مقالات محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی نقش شکل‌گیری عادت بر کمک مالی افراد به خیریه‌ها می‌پردازیم.

بررسی نقش اطلاعات بر کمک‌های مالی افراد به خیریه‌ها (قسمت سوم)

در این مقاله از سری مقالات  محیط بخشنده؛ یک کتابشناسی حاشیه نویسی شده به بررسی نقش ا طلاعات در مشارکت مالی نیکوکاران در فعالیت‌های خیریه می‌پردازیم.