به دنیا‌ آوردن و تأمین مالی هزینه‌های یک نوزاد می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. بسیاری از مادران اغلب دچار خستگی و افسردگی شدید می‌شوند. برخی دیگر با بار مالی تربیت فرزند دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه بر این، مادرانی که به مراقبت‌های پزشکی کافی دسترسی ندارند، خطر آسیب یا حتی مرگ را دارند. در نتیجه، بسیاری از مؤسسات خیریه برای مراقبت از مادرانی که برای بار اول فرزندی به دنیا می‌آورند، تلاش می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

آمار محبوب‌ترین رسانه‌های جمعی در تسهیل خیررسانی

بهترین مؤسسات خیریه که از مادران حمایت می‌کنند، March of Dimes و Postpartum Support International هستند. مؤسسات خیریه‌ای مانند Every Mother Counts، MumsAid، و Harvest Home مشاوره و منابع رایگان را برای تقویت سلامت و رفاه مادران و نوزادانشان ارائه می‌دهند. برخی از مؤسسات خیریه بر بهبود سلامت مادر و نوزاد تمرکز می‌کنند. برخی دیگر لوازم ضروری نوزاد را برای مادران جوانی که پناهنده‌اند یا کسانی که در سیستم نگهداری هستند، فراهم می‌کنند. در ادامه با 5 مؤسسه‌ی خیریه‌ای که از مادران باردار و نوزادانشان حمایت می‌کنند، آشنا می‌شوید:


March of Dimes: (با شعار مادران سالم، نوزادان قوی)

March of Dimes در سال 1938 توسط رئیس جمهور ایالات متحده برای بهبود سلامت مادران و نوزادانشان تاسیس شد. امروزه آنها یک سازمان ملی هستند که برای ارائه‌ی دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت برای حمایت از مادران و نوزادان مبارزه می‌کنند. March of Dimes در Charity Navigator امتیاز 100% را برای پاسخگویی و امور مالی کسب می‌کند. آنها همچنین دارای مهر شفافیت پلاتینی از GuideStar هستند.


این خیریه برای سلامتی مادران و نوزادانشان، از جمله مادرانی که برای اولین بار فرزند به دنیا می‌آورند، مبارزه می‌کند. آنها این کار را با فراهم کردن منابع و مراکز بهداشتی سیار برای زنان باردار، مادران تازه‌وارد و خانواده‌ها برای تقویت رفاه آنها انجام می‌دهند. همچنین از سیاست‌های ملی و ایالتی‌ای دفاع می‌کنند که بر سلامت زنان، از جمله مادران و نوزادان آنها تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، آنها به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در مورد مراقبت از خانواده آموزش می‌دهند تا مرگ‌ومیر مادران و نوزادان را کاهش دهند. این مؤسسه جوایز و بورسیه‌هایی را برای حمایت از برنامه‌های جامعه و تحقیقات برای ارتقای سلامت مادران جدید و نوزادانشان ارائه می‌دهد.

از زمان آغاز به کار، March of Dimes بیش از 4 میلیون زن، از جمله مادرانی را که تجربه‌ی اولین بارداری را داشتند، با دسترسی به مراقبت‌های باکیفیت قبل، حین و بعد از بارداری، حمایت کرده است. به‌عنوان مثال، در سال 2022، آنها دوره‌های آموزشی آنلاین و زنده را برای بیش از 33,000 ارائه‌دهنده‌ی مراقبت‌های بهداشتی برای ارتقاء سلامت مادر و نوزاد ارائه کردند. آنها همچنین 5.7 میلیون دلار برای ترویج تحقیقات در مورد سلامت مادران اهدا کردند. علاوه بر این، بیش از 4,100 بیمار، از طریق مراکز بهداشتی سیار مراقبت دریافت کردند. این مؤسسه‌ی خیریه از 192 لایحه فدرال و ایالتی حمایت کرده است که 49 مورد از آنها برای بهبود برابری سلامت و دسترسی در سراسر کشور به تصویب رسید.


پشتیبانی بین‌المللی پس از زایمان: (شما تنها و مقصر نیستید)

پشتیبانی بین‌المللی پس از زایمان در سال 1987 توسط جین هونیکمن برای افزایش آگاهی جوامع عمومی و حرفه‌ای در مورد تغییرات عاطفی زنان در دوران بارداری و پس از زایمان تأسیس شد. امروزه آنها یک سازمان جهانی هستند که اطلاعات و منابع مربوطه را به مادران جدید ارائه می‌دهند و از تحقیقات و قوانین بیشتر برای حمایت از سلامت روان پری‌ناتال حمایت می‌کنند. این خیریه دارای رتبه‌ی 4 ستاره از Charity Navigator و دارای مهر شفافیت پلاتینی از GuideStar است.

خیریه‌ی مذکور از افراد مبتلا به بیماری روانی، از جمله مادران جدید، حمایت می‌کند. آنها این کار را با افزایش آگاهی در مورد بیماری‌های روانی پری‌ناتال از طریق کمپین (Climb Out of the Darkness) انجام می‌دهند. همچنین منابع و گروه‌های پشتیبانی آنلاین هفتگی را به مادران و والدینی که با بیماری‌های روانی پس از زایمان دست و پنجه نرم می‌کنند، ارائه می‌دهند. علاوه بر این، از سلامت روان پری‌ناتال از طریق ائتلاف Mind the Gap برای بهبود سلامت و رفاه تازه‌مادران و نوزادانشان حمایت به‌عمل می‌آورند. این مؤسسه‌ی خیریه آموزش استانداردی را برای سیستم‌های بهداشت عمومی و ارائه‌دهندگان بالینی ارائه می‌دهد تا به مادران و نوزادانشان کمک کند.

از زمان آغاز به کار، پشتیبانی بین‌المللی پس از زایمان، اطلاعات مربوطه را در مورد سلامت روان پری‌ناتال به بیش از 100,000 بازدیدکننده سالانه از طریق وب‌سایت خود و 600 تماس‌گیرنده در هر ماه، از جمله مادران ارائه کرده است. به‌عنوان مثال، در سال 2022، گروه‌های پشتیبانی آنلاین آنها به بیش از 14000 نفر، از جمله مادرانی که به حمایت سلامت روان پس از زایمان نیاز داشتند، کمک کردند. علاوه بر این، آنها به بیش از 3000 ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی در 15 کشور برای حمایت از تازه‌‌مادران و سایر افرادی که با بیماری‌های روانی پس از زایمان دست و پنجه نرم می‌کنند، گواهینامه صادر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

برترین خیریه‌های فعال عراق


Every Mother Counts: (با هدف بهبود سلامت مادران)

Every Mother Counts در سال 2010 توسط کریستی تورلینگتون برنز برای بهبود دسترسی به مراقبت‌های زایمان در سراسر جهان تأسیس شد. امروزه آنها همچنان به ایجاد محتوای قابل دسترس برای افزایش آگاهی در مورد سلامت مادران ادامه می‌دهند. Every Mother Counts دارای رتبه‌ی 4 ستاره از Charity Navigator  و مهر طلایی شفافیت از GuideStar است.

Mother Counts به بهبود دسترسی به مراقبت‌های زایمان در سراسر جهان اختصاص دارد. آنها این کار را با فراهم کردن منابعی برای آموزش مادران، از جمله تازه‌مادران، درباره‌ی انتخاب‌هایشان در زایمان انجام می‌دهند. آنها همچنین در سازمان‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که مراقبت‌های زایمانی باکیفیت و در دسترس را به مادران ارائه می‌دهند. علاوه بر این، از تصویب قوانینی حمایت می‌کنند که به نابرابری در سلامت مادران رسیدگی می‌کند.

از زمان آغاز به کار، Every Mother Counts بیش از 24 میلیون دلار از طریق بیش از 100 کمک هزینه برای حمایت از مراقبت‌های بهداشتی مادران در 16 کشور سرمایه‌گذاری کرده است. اعطای کمک‌های مالی آنها بیش از یک میلیون نفر از جمله مادران جدید را تحت تأثیر خدمات بهداشتی باکیفیت قرار داده است. علاوه بر این، آنها به 480,000 نوزاد و کودک دسترسی به درمان پزشکی باکیفیت را داده‌اند. این خیریه بیش از 370,000 زن را تحت پوشش مراقبت‌های حرفه‌ای زایمان قرار داده است. همچنین آنها بیش از 104,000 مادر جدید و باتجربه را برای دریافت مراقبت به یک مرکز بهداشتی منتقل کرده‌اند.


MumsAid: (با هدف حمایت از مادران و خانواده‌های آنها)

MumsAid در سال 2012 توسط Miriam Donaghy برای حمایت از مادرانی که می‌خواهند باردار شوند، تأسیس شد. امروزه آنها یک سازمان ملی هستند که به زنان باردار و مادران جدید مشاوره‌ی تخصصی برای مشکلات عاطفی یا روانی ارائه می‌دهند. طبق گزارش مالی، این خیریه 99.7% از هزینه‌های خود را صرف فعالیت‌های خیریه و 0.3% را برای جمع‌آوری کمک‌های مالی صرف کرده است.


MumsAid مشاوره‌ی تخصصی رایگان را در مراکز کودکان در انگلستان ارائه می‌دهد تا به مادران جدید در زمینه‌ی مشکلات سلامت روان کمک کند. آنها همچنین یک برنامه‌ی درمانی تخصصی (YoungMumsAid) را اجرا می‌کنند که برای مادران باردار تا 21 سال مشاوره و حمایت تخصصی ارائه می‌کند. علاوه بر این، گروه حمایتی Mighty Acorns آنها به مادرانی که کودکانی با تشخیص یا در معرض خطر ابتلا به ناتوانی‌های جسمی، حسی یا یادگیری دارند، کمک می‌کند.

MumsAid از زمان تأسیس خود بیش از 5000 مادر باردار را تحت حمایت بسیار تخصصی رایگان و کم‌هزینه‌ی پری‌ناتال قرار داده است. به‌عنوان مثال در سال 2021، آنها بیش از 1800 پوند برای سلامت روان مادران جمع‌آوری کردند. آنها همچنین به‌عنوان برندگان جایزه‌ی GSK Impact 2021 برای حمایت از مادران باردار در بریتانیا شناخته می‌شوند.


Haevest Home: (جایی که زندگی‌های جدید آغاز می‌شود)

Harvest Home در سال 1985 تأسیس شد تا محیطی امن برای زنان باردار و نوزادان آنها فراهم کند. امروزه آنها به حمایت از زنان باردار و تازه‌مادرانی که فاقد مسکن و حمایت لازم برای خود و نوزادانشان هستند، ادامه می‌دهند. Harvest Home دارای مهر شفافیت پلاتینیوم از GuideStar است.

این مؤسسه‌ی خیریه یک برنامه‌ی مسکونی را اجرا می‌کند که به زنان باردار بدون خانه، مادران تازه‌وارد و نوزادان خدمت می‌رساند. آنها کلاس‌های زایمان و فرزندپروری ارائه می‌دهند تا هر مادر جدید را برای باردار شدن مجهز کنند. آنها با آموزش مهارت‌های مدیریت پول و تشویق مشارکت در برنامه‌های استخدام و صدور گواهینامه، به مادران جدید کمک می‌کنند تا به استقلال مالی دست یابند. علاوه بر این، کلاس‌های درمانی فردی رایگان در مورد رشد عاطفی و رابطه‌ای، مدیریت خشم و حل تعارض برای تقویت سلامت روان مادران باردار ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

مطرح‌ترین مؤسسات خیریه روسیه

هاروست هوم از زمان تأسیس، بیش از 600 زن را برای تبدیل شدن به مادران بهتر تجهیز کرده است. آنها سالانه از 50 خانواده فارغ‌التحصیل و مادران جدید حمایت می‌کنند تا والدین بهتری باشند و فرزندان خود را تأمین کنند. هر سال برنامه‌ی مسکونی آنها 30 مادر باردار و نوزادانشان را در خود جای داده و از آنها در سفر والدین حمایت می‌کند. علاوه بر این، اخیراً برنامه‌ی خانه‌ی دوم خود را در ایالات متحده افتتاح کرده است تا ظرفیت خود را برای خدمت به 70 خانواده و مادران جدید افزایش دهد.