بایگانی نوشته‌ها

بررسی رفتارهای نیکوکارانه ایرانیان در کمک به معیشت نیازمندان

تأمین معیشت نیازمندان از گذشته تاکنون در میان ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، اما خیّرین چگونه و از چه طریق باید معیشت نیازمندان را تامین کنند؟!

بررسی تاثیر عملکرد خیریه‌ها بر زندگی مدرن

در گزارش GlobalWebIndex به بررسی موانع و محرک‌های کمک‌ به خیریه‌ها پرداخته و پرسش اصلی این است که چگونه برندها می‌توانند تعامل بین  نیکوکاران را افزایش دهند؟

گزارش چشم‌انداز خیریه‌ها در دوران پساکرونا

به راستی  خیریه‌ها پس کرونا، برای بازسازی امور مالی و  روابط خود با داوطلبان، خیّران و دولت باید چه تمهیداتی بیندیشند؟ چشم انداز خیریه‌ها چگونه خواهد بود؟

مقالات مقالات
12 شهریور 1401 12 شهریور 1401

بررسی تنوع موضوعی خیریه‌های کشور به نسبت جمعیت آن

باتوجه به حجم وسیع فعالیت خیریه‌ها ضرورت بررسی وضعیت موجود خیریه‌ها در زمینه‌های مختلف و شناخت چرایی ضعف  عملکرد خیریه‌ها در کشور ضروری است. اما چگونه؟

آگاهی‌سازی از کرونا توسط خیریه جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها به عنوان نهادی مردمی در بحران کرونا با دو پویش اجتماعی ، در کنار قشر کم برخوردار جامعه قرارگرفت، اما چگونه ؟!

25 دی 1400 25 دی 1400

عوامل موثر بر مشارکت خیرین در مراکز درمانی خیریه

حیات اجتماعی به مشارکت اعضای آن بستگی دارد. در این راستا نظام سلامت هم نیازمند مشارکت خیرین نظام سلامت می باشد. اما چگونه می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد؟

تأثیر ابزار تأمین منابع مالی اسلامی بر کمیته امداد و خیریه‌ها

فلسفه وجودی سمن‌ها، مساجد و خیریه‌ها، متمرکز نمودن ظرفیت­‌های مشارکت‌ مردم جهت ارتقاء سطح رفاه و معیشت حاکم بر جامعه هدف است. اما چگونه؟!  

23 دی 1400 23 دی 1400

آسیب‌شناسی خیریه‌ها و تعیین عوامل مؤثر بر بهبود عملکرد آنها

خیریه‌ها در ايران دچار مشكلات زیادی من جمله کمبود منابع مالی هستند، ولی مهم‌ترین مسائل پيش روی آن‌ها مربوط به مدیریت درون سازمانی آنهاست. اما راه حل چیست؟!